• тешки телесни повреди

Средовечна скопјанка паднала во градски автобус, тешко е повредена

45-годишна жена од Скопје е тешко повредена откако паднала во автобус на скопското Јавно сообраќајно претпријатие, соопшти МВР. „На 23.01.2023 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во автобус на ЈСП на ул.„Војвода Васил Чакаларов”, Б.Н.(45) од Скопје, која се превезувала во автобусот, паднала и се здобила со повреди“, се вели во полициското …

Средовечна скопјанка паднала во градски автобус, тешко е повредена Read More »