ВИДЕО | Спасовски: Вања врзана и во вреќа за спиење пикната во гепек

фото: Фејсбук, исчезна четиринаесетгодишната Вања од Скопје

Министерот Оливер Спасовски на прес-конференцијата за убиството на тинејџерката Вања Ѓорчевска вели дека девојчето било врзано и ставена во вреќа за спиење по што ја однеле во село Бразда на Скопска Црна Гора.

Спасовски: Убиецот побегнал во Белград од каде што заминува за Бугарија

„Според признанието и исказите, утврдено е дека двете од лицата кои што биле со возилото цитроен, а по претходно добиена информација што ја имале вечерта пред извршувањето на грабнувањето, дека девојчето ќе биде само, во колку часот и таканатаму, во влезот од зградата го земаат и практично со врзани раце и нозе е ставено во една вреќа за спиење и го изнесуваат и го ставаат во гепекот“, открива Спасовски.

Бубевски: Кога ќе започне истрагата ќе биде издадена Меѓународна потерница за Палевски

ФОТО: Траурна атмосфера во ОУ„ Ј.Х.Песталоци“- отворена книга на жалост

Во близина на скопско село на било извшрено убиството и возилото било запалено.

Бубевски: Фризерот убиен за долг од 500 евра

„Песталоци“ се прости со Вања: Наставниците не умеат да ја решат оваа задача, Вања. Прости ни, не знаеме како да се поздравиме

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот