Tag : вреќа

Вести Хроника

Тело на мртва жена е најдена во вреќа кај Горно Оризари

Горан Наумовски
Вчера околу 16 часот во скопската полиција се јавил маж кој пријавил дека на патот кон скопското село Горно Оризари, додека работел на нива крај...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Вреќа со плочки извадена од Охридско Езеро: До крајот на сезонава, апартманчето ќе го реновираме! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето на граѓаните. „Вреќата со плочки...