Вреќа со плочки извадена од Охридско Езеро: До крајот на сезонава, апартманчето ќе го реновираме! (ВИДЕО)

Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето на граѓаните.

„Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена…. Полека но сигурно до крајот на сезонава апартманчето ќе го реновираме…Рибиве шо ме гледет си викет овај не е нормален“  , стои во објавата на ФБ.

Кадата и шутот се уште стојат на плажата Сараиште во центарот на Охрид и чекаат да бидат подигнати.

Прочитајте и...  Маричиќ: Граѓанските организации треба да бидат вклучени во преговорите со ЕУ

Прочитај повеќе

Пожарот во Хуавеј го доби својот епилог: Пронајдени телата на три лица, пожарот „волшебно“ избил во истражувачкиот дел

Слободен печат

СЗО: Бројот на смртни случаи може да достигне два милиона пред успешна вакцина

Слободен печат

Драматичен пораст на новозаразени во Црна Гора: Од понеделник на сила стапуваат нови рестриктивни мерки

Слободен печат

Средбата Заев-Пахор ги реафирмираше одличните билатерални односи меѓу Македонија и Словенија

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Битиќи: Фокусот на Владата ќе е на економијата, тоа ќе донесе подобар живот за сите граѓани

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Полицијата на ЕУЛЕКС го уапси и потпретседателот на ветеранската организација на ОВК, Насим Харадинај

Слободен печат

Дали контроверзниот „Шарли ебдо“ и понатаму е мета на напади?

Слободен печат

Орбан: Уверен сум дека Трамп ќе победи на изборите

Слободен печат

Ветерани на ОВК протестираа пред седиштето на Организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Слободен печат

Еве кои се загинатите српски пилоти во несреќата при падот на авионот МиГ-21

Слободен печат

Одлуката за екстрадиција на Асанж ќе следи по изборите во САД

Слободен печат