Tag : шут

Вести Скопје

Летна акција за собирање кабаст отпад и градежен шут

Слободен печат
Општина Бутел во соработка со ЈП „Дрисла“ на 8 и 9 август ќе организира акција за собирање на кабаст отпад и градежен шут. Граѓаните во...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ можеше да биде и врвен кошаркар (ВИДЕО)

Слободен печат
Моментно најдобриот светски тенисер повторно објави видео на социјалните мрежи.. Во период во кој тениските натпреварувања се прекинати поради пандемијата на коронавирус, Новак Ѓоковиќ ги...
Кошарка Спорт

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу спортски натпреварувања се одложени, прекинати поради пандемијата на коронавирусот, како и националните кошаркарски првенства во Европа. Секој се снаоѓа на свој начин во овие...
Вести Македонија Хроника

МВР сѐ уште трага по момчето кое насилно шутираше мирно куче, му се заканува и затворска казна

Слободен печат.
Завчера на социјалните медиуми вирално се шеруваше видео на кое момчиња се снимаат на игралиште во Куманово. Момчето во фокус насилно шутира мирно куче кое...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Момче насилно шутира мирно куче на игралиште во Куманово (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат.
Вчеравечер во поштата на еден од нашите инстаграм-профили пристигна порака со вознемирувачко видео од загрижен граѓанин на Куманово. На видеото кое веднаш стана вирално на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Вреќа со плочки извадена од Охридско Езеро: До крајот на сезонава, апартманчето ќе го реновираме! (ВИДЕО)

Слободен печат
Нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ по минатонеделното пронаоѓање на кадата во Охридското Езеро сега пронајдоа вреќа со цигли, по пријавувањето на граѓаните. „Вреќата со плочки...