Тело на мртва жена е најдена во вреќа кај Горно Оризари

Вчера околу 16 часот во скопската полиција се јавил маж кој пријавил дека на патот кон скопското село Горно Оризари, додека работел на нива крај локалниот пат, забележал црна вреќа. Откако ја отворил вреќата забележал дека внатре има човечки труп. За брзо време тој ја алармирал полицијата, која заедно со заменик јавен обвинител започнале истрага. По наредба на обвинителот телото е пренесено на Институтот за судска медицина за обдукција. Од полицијата кратко известуваат дека станува збор за тело на жена. Од МВР велат во тек е детална истрага за утврдување на идентитетот и причините за смртта.

Прочитајте и...  Чулев не ја потврдува количината на запленетата дрога во Сарај

Прочитај повеќе

Спиропали: Господ нека му помогне на Илир Мета

Маријана Митровска

Две лица починаа во Иран, денеска им беше потврден коронавирусот

Слободен печат

Колку кокаин заплени МВР? Македонија била крајна дестинација

Слободен печат

Пленковиќ: Ако обвинителот Јелениќ не поднесе оставка, ќе го разрешиме

Слободен печат

Шентоп: Забелешките на Макрон за борба со исламскиот сепаратизам се пример за сурова исламофобија

Слободен печат

МАЖИ СО ПУШКИ И ЖЕНИ СО МАРАМИ ВО БАЗЕН: Политичари под кривичен прогон за расистичка боенка

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет − 7 =

Прочитај повеќе

Георгиева: Коронавирусот е сериозна неизвесност со која се соочува глобалната економија

Слободен печат

Чулев не ја потврдува количината на запленетата дрога во Сарај

Слободен печат

Бугарскиот патријарх Неофит: Православните браќа во Македонија може да сметаат на наша поддршка

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Пратеничката листа на ДУИ во петтата изборна единица ќе ја предводи Џафери?

Слободен печат

Македонските деца имаат релативно светла иднина

Слободен печат