Тело на мртва жена е најдена во вреќа кај Горно Оризари – Слободен печат
ВестиХроника

Тело на мртва жена е најдена во вреќа кај Горно Оризари

По наредба на обвинителот телото е пренесено на Институтот за судска медицина за обдукција.

Вчера околу 16 часот во скопската полиција се јавил маж кој пријавил дека на патот кон скопското село Горно Оризари, додека работел на нива крај локалниот пат, забележал црна вреќа. Откако ја отворил вреќата забележал дека внатре има човечки труп. За брзо време тој ја алармирал полицијата, која заедно со заменик јавен обвинител започнале истрага. По наредба на обвинителот телото е пренесено на Институтот за судска медицина за обдукција. Од полицијата кратко известуваат дека станува збор за тело на жена. Од МВР велат во тек е детална истрага за утврдување на идентитетот и причините за смртта.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close