Со уметност против корона: Ентони Хопкинс компонираше валцер, а сега покажа и како слика (ФОТО+ВИДЕО)

Легендарниот актер Ентони Хопкинс (82) не губи време во изолацијата и тотално и се посвети на уметноста.

Како на музичката, така и на ликовната.

Да се потсетиме, пред неколку дена тој на клавир во друштво на мачката Нибло отсвири нешто за сите.

– Нилбо се грижи да останам здрав и бара да го забавувам за возврат…мачки, напиша Ентони Хопкинс.

Потоа тој покажа и како слика.

– Здраво на сите. Ви благодарам на великодушните коментари, добрите желби. Како што гледате, јас сум во изолација. Имам 82 години и правам многу работи. Меѓу останатото и сликам. За жал, мојот мачор Нибло не ја оправдува оваа работа. Веројатно мисли дека е подобар сликар од мене, изјави славниот уметник и ги покажа своите слики.

Со својата нова снимка воодушеви многу свои фанови и пријатели.

– „Биди добро , Тони. Продолжи да не инспирираш“, му напиша колегата Енди Гарсија.

Да се потсетиме, сер Ентони Хопкинс своевремено компонираше и свој валцер под називот „And The Waltz Goes On”, кој во Виена со својот оркестар го изведе познатиот холандски виолинист и диригент Андре Риеу.

Погледнете…

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Прочитај повеќе

Љубовните афери на Доналд Трамп кои Меланија морала да ги прифати

Слободен печат

Карлеуша во свој стил повторно ги помести границите: На бината слета со хеликоптер, а гостинки ѝ беа девојките од „Хурикејн“ (ФОТО)

Слободен печат

Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Слободен печат

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски