Со лажни пари си платил гориво – Слободен печат
Хроника

Со лажни пари си платил гориво

Фалсификуваните пари биле употребени на бензинска пумпа кај село Удово.

Во полициската станица во Валандово синоќа окоу 22 часот е пријавено дека на бензинска пумпа кај село Удово возач на патничко возило „фолксваген пасат“ со прилепски таблички за точењето гориво платил со лажни бакноти. Подоцна е утврдено дека тој употребил фалсификувани банкноти од по 1.000 денари. Од полицијата велат дека е започната истрага за случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close