Tag : Полициската станица

Хроника

Изгоре автомобил во Прилеп

Синоќа во полициската станица во Прилеп, З.Б.(52) пријавил дека на улицата „Задарска“ во градот е опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски регистарски ознаки. Извршен...
Хроника

Тешко повреден велосипедист

Вчера во 18.10 часот во полиција е пријавено дека на крстосницата од улиците „Мечкин Камен“ и „Ѓорѓи Димитриов” во Прилеп се случила сообраќајна незгода во...
Хроника

Измамник измамил компанија од Кавадарци

Измамник измамил такси компанија од Кавадарци и ја оштетил за 18 илјади денари извести МВР. На 13 овој месец во 13.50 часот во полициската станица...
Хроника

Амдин Емини нов началник на кичевската полиција

По реорганизацијата на полициската станица во Кичево во Одделение за внатрешни работи, кое и понатаму ќе биде под капата на СВР-Охрид, но со зголемени ингеренции,...
Хроника

Седум мигранти уапсени на граница

Вчера околу 9 часот кај пограничното село Кременица на македонско-грчката граница полициска патрола ги уапсила Л.П.А(25), К.Д.Ј.Е(37), Л.Н.Џ.(34), А.К.Ј.(32), Т.Р.Ј.(32), Л.П.Џ.К(32) и С.П.А.(30), сите од...
Хроника

Возач и сопатник повредени во близина на Свети Николе

На автопатот „Миладиновци-Штип“ кај клучка за светиниколското село Преод, вчера околу 16 часот автомобил „голф“ управуван од Г.К. (19) од Скопје од засега непознати причини...
Хроника

Момче скокнало од втор кат од зграда во Скопје

Во полициската станица Центар вчера е пријавено дека на булеварот „Кирил и Методиј“ скокнало лице од стан на втор кат. За брзо време на местото...
Вести Хроника

Кучиња скитници нападнаа дете и маж

Триесет и тригодишниот Р.А. од Велес во полиција пријавил дека вчера околу 12.30 часот на улицата „Наце Димов“ во родниот град бил каснат од куче...
Хроника

Инцидент по синоќешниот натпревар меѓу фудбалските клубови Брегалница и Тиквеш

Инцидент се случи синоќа по натреварот меѓу Брегалница и Тиквеш 1930. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информираше дека во 21:15 часот, 28-годишниот Д. М.,...
Хроника

Загина тракторист

Вчера околу 10 часот во полициската станица Берово било пријавено дека на место викано „Курилово“-Берово, Б.Т. (63) од Берово управувајќи трактор на сопствениот имот изгубил...