Славчо Попоски најавува: Нови врнежи и невообичаено студено време, еве од кога!

Славчо Попоски / Фото: Еспресо.мк

– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и тоа особено претпладнево. Попладне и навечер облачноста ќе се зголемува, со што ќе започнат нови врнежи од дожд а на планините врнежите ќе бидат од СНЕГ, најавува нашиот метео прогнозер Славчо Попоски и додава:

Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој особено долж Повардарието повремено ќе засилува на интензитет. Температурите ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 17 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од северен правец, и истиот повремено ќе засилува на интензитет…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Видео на денот