Скопската барбика се маскираше, но погледите одат на друго место! (ФОТО)

Денес е први април – светскиот ден на шегата, но за разлика од претходните години да гледаме парада од маски на улиците на Скопје, парадата поради вонредната ситуација е префрлена на социјалните мрежи.

Се маскираат и нашите познати личности во земјата, а меѓу нив и скопската барбика Калтрина Балаш. Таа објави неколку фотографии на својот профил на Инстаграм, каде со своите пријатели сподели која маска ја избрала оваа година.

Станува збор за „мејкап“ маска која изгледа феноменално, но ние искрено се прашуваме колкумина од вас ќе погледнат во нејзиното ремек-дело, а колкумина во …

Погледнете:

Фото: Инстаграм
Фото: Инстаграм
Прочитајте и...  ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет - Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Поврзани вести

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Слободен Печат

Заразените со ковид-19 не можат да ги почувствуваат овие две ароми

Слободен печат

Крај на четиригодишната судска битка Пит – Џоли: Еве кој ќе има старателство над децата

Слободен Печат

Дневен хороскоп за четврток, 22 октомври

Слободен печат

Препознајте ги предупредувачките симптоми на Алцхајмеровата болест

Слободен печат

Виц на денот: Венчавка

Слободен печат

Остави Коментар