20 C
Скопје

Tag : април

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 22 април: Во љубовта ве очекуваат интересни и нови бурни настани

Слободен печат
Овен Ќе дојде до мало подобрување на вашите емотивни односи со партнерот, но и понатаму тешко ќе ви оди комуникацијата и меѓусебното разбирање. Што се однесува до финансискиот сегмент,...
Хроника

Судењето за „Меѓународен сојуз” продолжува на 29 април

Слободен печат
Судењето за невладината организација „Меѓународен сојуз”, каде заедно со основачот Бојан Јовановски, обвинети се уште четири лица, продолжува на 29 април, откако на денешното рочиште...
Хроника

Судењето против обвинетите за протести за случајот ,,Монструм” продолжува на 19 април

Слободен печат
Судењето за немилите настани на протестите за случајот „Монструм” кои се одржаа на 26 февруари, предвидено е да продолжи на 19 април. На денешното рочиште...
Магазин Магазин слајдер Семејство

1 чаша шеќер за совршено зелена градина: Погледнете зошто сите го применуваат овој трик во месец април!

Слободен печат
Со помош на овој мал трик вашето дворче и тревникот ќе изгледаат подобро од било кога… Доколку сте пробале се, но вашиот тревник се уште...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци на кои месец април ќе им донесе многу среќа и позитивни промени!

Слободен печат
На одредени хороскопски знаци во месец април ќе им се случат доста позитивни промени кои ќе им го променат досегашниот тек на животот. Станува збор...
Вести Македонија

Зибери: Со новите мерки, кон крајот на април ќе имаме подобра епидемиолошка слика

Слободен печат
„Со денешните воведени мерки не губиме ништо, само ќе придобиеме, затоа што сега имаме огромен број на новозаразени и ова само може да дојде до...
Хроника

Случајот „Титаник” одложен за 14 април 

Следните три рочишта за случајот „Титаник” во Кривичниот суд Скопје, нема да се одржат заради изолација на дел од обвинетите. – Ја информираме јавноста дека...
Македонија

Новиот снег на Попова Шапка ќе овозможи ски-сезона до средината на април

Новите врнежи од снег овие два дена на Попова Шапка ќе овозможат ски-сезоната да биде продолжена барем уште една недела.  Од ски-центарот соопштија дека љубители...
Регион Слајдер

Брнабиќ: До крајот на април 40 отсто од населението во Србија ќе биде вакцинирано

Слободен печат
Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека до крајот на април 40 отсто од населението во државата ќе биде вакцинирано барем со првата доза и најави...
Свет

Словенија влезе во трета блокада, ќе трае до 11 април

Слободен печат
Словенија влезе во својата трета блокада за нешто повеќе од една година, што ќе трае до 11 април, освен за време на велигденските празници, кога...