Скандал во училиште, ПРОФЕСОР ДОПИРАЛ УЧЕНИЧКА! Учениците снимале, а реакцијата на родителите е поразителна (ВИДЕО)

Професорот по историја Тревис Холанд во средното училиште во американската сојузна држава Тенеси, е суспендиран откако е објавено видео на кое се гледа како на непримерен начин допира една ученичка.

На видеото кое се појави се гледа како професорот својата ученичка, тинејџерка, која стои покрај неговиот стол, прво ја гали по левото рамо, а потоа раката ја спушта и подолу по грбот, по што ја допира за половината.

Видеото во јавноста се појави вчера, а професорот е суспендиран без плата веднаш по објавувањето, пишуваат американските медиуми.

Учениците и претходно го пријавувале професорот за непримерно допирање на ученичките, но тој ниту еднаш не бил казнет.

Училиштето веднаш покренало истрага против Холанд, кој освен што предава историја, учениците ги тренира и безбол.

Прочитајте и...  Во последните 24 часа во Франција регистрирани се нови 449 смртни случаи

Родителите на ученичката која професорот ја допира на видото „го оправдаа“ бидејќи сметаат дека ја тешел поради смртен случај во семејството, но многумина се побунија дека тоа тој го правел на непримерен начин и бараат постога казна за него.

Прочитај повеќе

Во последните 24 часа во Франција регистрирани се нови 449 смртни случаи

Слободен печат

Велика Британија: Еден од четири лекари во самоизолација или е заразен

МИА Агенција

Косовската такса од утре ја заменуваат реципрочни трговски и политички мерки

Слободен печат

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

МИА Агенција

Спасовски: Да помогнеме на работниците, на работодавачите и на тој начин да си помогнеме и самите на себе

Слободен печат

НЕВИДЕНИ СЦЕНИ: Среде улица граѓаните оставаат пакети со храна од најтажната можна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ГРОМОГЛАСНА ПОДДРШКА! Жителите на Атланта им се заблагодарија на борците против коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сиромашните држави ќе добијат помош од најразвиените индустриски држави во светот

Слободен печат

Прв на консултации кај Тачи е поканет Курти, Весели одговори на поканата

Слободен печат

Загриженоста за побарувачката ги задржа цените на нафтата под 23 долари

Слободен печат

Османи: Кризни штабови за справување со Ковид-19 и на ниво на месни заедници

Слободен печат

Во државата Њујорк над 75.000 заразени и 1.550 смртни случаи

МИА Агенција