Скандал во САД, НБА шампион претепал момче за време на протестите (ВИДЕО)

Поранешниот кошаркар на Кливленд кавалирс, Џер Ар Смит претепал едеен човек кој наводно му го оштетил возилото за време на протестите поради убиството на Џорџ Флојд.

Смит е снимен како удира момче додека лежи на земја, а потоа се гледа и како го удира и кога неименуваната личност станала. Момчето  успеало да избега, а наводно го скршил прозорот на автомобилот на Смит.

Тоа го признава и самиот НБА кошаркар во видео лкип, а исто така изјави дека неговиот автомобил бил паркиран во близина на стамбени згради, а не во близина на продавницата каде се случила тепачката.

„Го бркав и го претепав. Ова е злосторство. Немам проблеми со никого доколку тој нема проблеми со мене. Проблемот е во е**ниот систем“, изјавил Џеј Ар Смит.


Смит кој има 34 години, помина 15 години во НБА лигата, од кои 11 сезони го носеше дресот на Кливленд кавалирс. Во оваа сезона не настапуваше за ниту еден тим, а со Кливленд во 2016 година ја освои шампионската титула.

Прочитајте и...  Ибра: Ова не е „големиот Милан“, не сум играч за Лига Европа!

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат