8 C
Скопје

Синот на Кери Бредшо е вистински заводник: Стана полнолетен, а девојките лудуваат по него!

Сара Џесика Паркер, која се прослави со улогата на Кери Бредшо во серијата „Сексот и градот“, има три деца со сопругот Метју Бродерик, а најстариот син Џејмс има 18 години.

Гордата мајка му го честиташе роденденот и на социјалните мрежи со трогателен текст за неговото влегување во светот на возрасните – со заеднички фотографии и емотивни зборови.

Profimedia
Profimedia

Се восхитувам на годините што поминаа, а истовремено и на тебе како млад човек во кој си порасна. Додека чекориш кон иднината, јас останувам твој привилегиран набудувач и со нетрпение ги очекувам годините што доаѓаат. Му посакувам среќен роденден на мојот син, кој може да гласа за прв пат. Те сакам. Мама, напиша славната актерка во емотивен пост на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  Интервју со д-р Васка Дамјановска Митова, психијатар: Ништо не трае вечно, па ни страдањето
Instagram
Instagram

Сара и Метју добија Џејми во 2002 година, а ги имаат и единаесетгодишни близначки Марион Лорет и Табита Хоџ, родени од сурогат мајка.

Instagram
Instagram

Тоа беше голем удар за Сара Џесика Паркер кога долги неуспешни обиди сфати дека не може да остане повторно бремена. Таа и нејзиниот сопруг одлучија да имаат близнаци од сурогат мајка затоа што навистина сакаа да го прошират семејството. Она што уште повеќе ја болеше беше реакцијата на јавноста.

Instagram
Instagram

Ако можев да забременам по втор пат, веројатно ќе имав повеќе деца. Медиумите беа навистина ужасни во тие моменти. Таблоидите ја бркаа жената што ги роди моите деца, напиша сè за неа, а потоа таа доживеа нервен слом, рече Паркер во една прилика.

Прочитајте и...  Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Поврзани вести

„Се чувствував виновен и длабоко посрамотен“: Ентони Хопкинс призна зошто му се препуштил на алкохолот

Слободен печат

ВИДЕО | Сон на секој што чува домашно милениче и нема двор: Лола е куче што користи нокшир!

Слободен печат

Лесно влегуваат во долгови и не знаат за доста: Овие 5 хороскопски знаци се најголемите трошаџии

Слободен печат

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат

Богатата наследничка во долгови: Тамара во 2020 година загубила милиони!

Слободен печат

ФОТО: Максимализам, новиот популарен тренд во уредување на домот

Слободен печат

Остави Коментар