-1 C
Скопје

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Откако владее пандемијата, не е чудно да се видат невообичаени сцени како што се на пример, две светски познати модели кои позираат во гаража. Синди Крафорд и Каја Гербер се најдоа токму во таква позиција.

Синди Крафорд и Каја Гербер, мајка и ќерка, заедно позираа за Омега. Фотографот ги сликал во гаражата заради пандемијата.

Тие две не работат заедно одамна, но 54-годишната убавица и нејзината 19-годишна ќерка конечно најдоа проект за кој можат да соработуваат.

„Кога треба да претворите гаража во студио, работењето од дома добива сосема ново значење! На снимање сум со мојот омилен модел“, напиша Синди Крафорд.

Двете дами носеле црно додека му позирале на фотографот. Тие еднаш веќе соработуваа пред четири години кога заедно ја красеа насловната страница на парискиот Вог.

профимедиа

„Таа е моја ќерка и сите го знаат тоа. Но, кога луѓето велат дека јас ѝ ја дадов можноста за насловната страница на списанието, сакам да им кажам дека во секој случај, повеќе би сакал да го сторам тоа за себе. Ако можев да дадам некому шоу, веројатно ќе го направев тоа за себе“, се пошегувала во една прилика Синди Крафорд.

Како што е кажано многу пати претходно, кога ќе видите како мајка и ќерка да позираат, простено ви е ако мислите дека се сестри. Ова е дополнително нагласено со фактот дека Каја често позајмува нешто од фиоките и плакарите на нејзината мајка.

Прочитајте и...  Потрагата по мистериозната Хуанг, за која се верува дека е нулти пациент на ковид трае цела година: Што се знае досега за случајот?

Поврзани вести

За тие кои сакаат лесно да ослабат: Салата која треба да ја замени вашата вечера!

Слободен печат

Дамите лудуваат по новиот Шварценегер: Синот на Арлонд е новиот миленик на женската публика

Слободен печат

Мали трикови: За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

ФОТО: Антониа Гиговска во кратки панталони ужива на снегот

М.Р.

Рекордер: Британец паднал 157 пати на тестови за возачки испит!

Слободен печат

ВИДЕО: Џенифер Лопез објави снимка без шминка за да докаже дека не користи ботокс, обожавателите се скептични

Слободен Печат

Остави Коментар