Tag : синди крафорд

Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд: Жената која го создаде терминот супермодел и постави нови стандарди во модната индустрија

Слободен Печат
Модниот свет навистина се смени откако Синди Крафорд (54) во 1986 година се појави на насловната страница на списанието „Vogue“, фотографирана од Ричард Аведон. Од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Можете ли да претпоставите кои се најинтелигентните луѓе во шоу бизнисот? Шерон Стоун и Шакира се меѓу нив

Слободен печат
Најпознатите ѕвезди на Холивуд и музичката индустрија можеби не се фалат многу со ваквите податоци, но многу од нив имаат висок степен на интелигенција. Меѓу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд и Каја Гербер позираат во гаража: Мајката и ќерката најдоа начин како заедно да работат од дома! (ФОТО)

Слободен Печат
Откако владее пандемијата, не е чудно да се видат невообичаени сцени како што се на пример, две светски познати модели кои позираат во гаража. Синди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Турбулентната врска на Ричард Гир и Синди Крафорд: Биле 18 години разлика и сите се сомневале дека се хомосексуалци!

Слободен Печат
Ричард Гир и Синди Крафорд се запознале во 1988 година и раскинале во 1995 година. Ги донесуваме деталите за нивната врска за која пресудна била...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство: Се приклучи и дел од македонската естрада

Слободен печат
Идејата зад црно-белите фотографии е акцентирање на страшниот факт дека родово базираното насилство и неговата најекстремна форма фемицидот е присутен насекаде околу нас и секоја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Каква мајка, таква ќерка: Наследничката на Синди Крафорд фотографирана во тесни хеланки и топче за гради! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка и актерка Каја Џордан Гербер (18) е фотографирана како се шета по улиците на Лос Анџелес во тесни хеланки и топче на градите....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд се прошета во опуштено издание, но поради еден детаљ стана мета на критика (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка и еден од најпопуларните супермодели на деведесетите години, Синди Крафорд (54) се прошета по празните улици во Лос Анџелес. За време на прошетката...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синди Крафорд го прифати предизвикот: Oбјави фотографија од минатото со својот сопруг и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен Печат
Славната менекенка Синди Крафорд објави фотографија на која покажа дека изгледа еднакво убава и атрактивна како и пред повеќе од 20 години. Всушност, Синди се...
Забава Магазин

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот манекен, Присли Гербер (20), уште попознат како син на славната актерка и модел Синди Крафорд (54) и Ранде Гербер (57), забележан е како оди...
Магазин

Синот на Синди Крафорд на лицето го истетовира зборот „несфатен“: Неговиот одговор зошто го направил тоа е прилично конфузен (ВИДЕО)

Слободен Печат
Пресли Гербер, 20-годишниот син на Синди Крафорд е веќе популарен во модниот свет. Деновиве е во центар на вниманието поради тетоважата што се наоѓа на...
MacedonianAlbanianBulgarian