3.4 C
Скопје

Силен земјотрес во Тихиот океан кај брегот на Салвадор, нема жртви

Земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала се случи кај брегот на Салвадор во Тихиот океан, соопшти Министерството за животна средина.

Според прелиминарните информации, земјотресот не предизвикал штета и не повредил никого.

Сеизмолозите велат дека епицентарот на земјотресот бил 64 километри југозападно од градот Ла Унион.

Земјотресот погоди неколку градови, вклучувајќи ги Сан Висенте, Сан Салвадор, Закатеколука, Сан Педро Перулапан, Сан Мигел, Сојапанго, Усулутан и Санта Текла.

Прочитајте и...  Заев: Во февруари се очекуваат договорените количини вакцини со Фајзер, а деновиве и првите две-три илјади од договорените 8.000 со Србија

Поврзани вести

Израел собори дрон од Либан

Слободен печат

Најпосакуваната професија на пазарот: Колку заработуваат ИТ експертите?

Слободен печат

ЛГ планира да го напушти производството на паметни телефони

Слободен печат

Симболична забрана на нуклеарни арсенали, без велесилите со атомски бомби

Митко Билјаноски

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Руски научник открива: Еве колку време после вакцинацијата е потребно да се развие имунитет

Слободен печат

Остави Коментар