Што ќе прави Фенербахче со парите од Елмас?

Тренерот на „наполитанците“, Карло Анчелоти потврди дека наскоро се очекува да пристигне нашиот играч Елмас на „Сан Паоло“ и веднаш им се приклучи на летните подготовки.

Фенербахче исто така ја информираше јавноста дека македонскиот „Дијамант“ не е повикан за предсезонската турнеја во Австрија каде што ќе се темпира формата за новата сезона.

Се очекува турскиот клуб од продажбата на својот досегашен фудбалер да добие 16 милиони евра плус бонуси.

Желби во Истанбул се искусниот српски дефанзивец Александар Коларов и германскиот играч од средниот ред, Сами Кедира.

Кедира (32) е поранешен играч на Реал Мадрид и Јувентус, а Коларов (33) досега беше дел од Рома, Манчестер сити, Лацио.

Турците воедно ја следат ситуацијата со хрватскиот напаѓач на Атлетико Мадрид, Никола Калиниќ.

Прочитајте и...  Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Прочитај повеќе

Лига на Европа: Рома и Севиља во битка за четвртфиналето

Слободен печат

ГОЛЕМ УСПЕХ: Каратистот Павлов во финалето на Премиер-лигата во Салцбург

Слободен печат

Организаторот нема дилеми, Олимписките игри ќе се одржат во Токио

Слободен печат

Почнаа откажувањата во спортот, пливачите ќе одмораат викендов

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Загина аргентински олимпиец

Слободен печат

Фановите на ФК Лос Анџелес им оддадоа почит на Коби и Џиџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Олимписки и светски шампион суспендиран на осум години поради допинг

Слободен печат

Македонија домаќин на ракометно јуниорско СП

Зоран Спасоски

Последна шанса за Кутињо во Баерн 

Слободен печат

Коронавирусот го запира и спортот во Македонија!?

Слободен печат

Сакраменто прокоцка 19 поени, Лејкерси силни и без Леброн (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан