Шега или не: Неверојатна понуда за Перишиќ! - Слободен печат

Шега или не: Неверојатна понуда за Перишиќ!

Според италијанските медиуми, Шангај Шенхуа му понудил на италијанскиот клуб 25 милиони евра за Перишиќ.

На Хрватот би имал тригодишен договор со Кинезите и заработка од дури 12 милиони евра по сезона.

Од друга страна, пак, Интер не е задоволен од понудата и бара најмалку 35 милиони евра, но и дека и самиот фудбалер нема желба да игра во Кина и повеќе преферира да замине во Премиер лигата.

Има договор со „неро-аѕурите“ до 2022 година и до сега одигра 163 натпревари и постигнал 40 голови за тимот од „Џузепе Меаца“.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ експресно во четвртфиналето, крај за Кори Гоф

Прочитај повеќе

ОФИЦИЈАЛНО: Покрај Брајант и Џиџи загинаа уште седум лица во хеликоптерската несреќа

Слободен печат

Леброн во солзи поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат

Шекил шокиран од смртта на Брајант

Слободен печат

Кошаркарите не играа 24 секунди во чест на Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат

Фановите се собираат пред „Стејплс“ центарот, никој не верува што се случи

Слободен печат

Црната Мамба замина во легендите: Кој беше Коби Брајант, еден од најдобрите кошаркари во историјата

Зоран Спасоски

Остави Коментар

1 × two =

Прочитај повеќе

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и неговата ќерка Џиџи

Слободен печат

Ѓоковиќ и Брајант беа големи пријатели, му помогна на тенисерот кога му беше најтешко

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Фудбалерите ќе имаат огромна поддршка против Косово: Се обединија сите македонски навивачки групи

Слободен печат