Сензација во најава: Барселона загреана за Димитриевски

Столе Димитриевски / фото: EPA-EFE/Robert Ghement

Екипата на Барселона е сериозно заинтересирана во зимскиот преоден рок да ангажира голманот на фудбалската репрезентација на Македонија, Столе Димитриевски, беше објавено во популарната шпанска емисија „Ел Чирингито“.

Управата на Барселона не е задоволна од формата на Марк Андре Тер Штеген и се подготвени уште во јануари да достават понуда за Димитриевски.

Димитриевски сезонава е голман со највисок процент на одбранети удари во Ла Лига и тоа со дури 80,6-отсто, па неговата форма очигледно го привлече вниманието на гигантите. За разлика од Македонецот, Тер Штеген има само 56,8-отсто одбранети удари.

Видео на денот