• Рајо Ваљекано

ВИДЕО: Димитриевски трипати ја вадеше топката од мрежа во поразот на Рајо Ваљекано

Рајо Ваљакано го претрпе третиот пораз сезонава во најсилното шпанско првенство откако на гостински терен загуби од Атлетик Билбао со 3:2. Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски мораше дури трипати да ја вади топката од сопствената мрежа, најмногу досега на мечевите во „Ла Лига“. Иако гостите поведоа уште во петтата минута со погодокот на Трехо, следуваше …

ВИДЕО: Димитриевски трипати ја вадеше топката од мрежа во поразот на Рајо Ваљекано Read More »