• Столе Димитриевски

Рајо немоќен во Билбао, четири гола во мрежата на Димитриевски

Денеска во 15 коло од најсилното шпанско фудбалско првенство Атлетик Билбао на домашен терен со 4:0 го совлада Рајо Ваљекано. За гостите целиот меч го одигра македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски. По првото полувреме Атлетик водеше со погодокот на Гурузета, а на стартот од вториот дел автогол си постигна Еспино. Конечниот епилог го постави Вилијамс …

Рајо немоќен во Билбао, четири гола во мрежата на Димитриевски Read More »