Семјуел Л. Џексон го навреди Трамп: Невозможно е тој се*ко да е скриен во подрум!

Американскиот актер и филмски продуцент Семјуел Л. Џексон (71) остро го критикуваше претседателот на САД – Донлад Трамп (73), откако Трамп беше обвинет дека се крие во бункер од почеток на протестите со кои се соочува Америка по убиството на афроамериканецот Џорџ Флојд.

Џорџ Флојд (46) почина откако полицаец за време на апсењето го загушил, бидејќи со коленото го пристискал на вратот осум минути и не можел да диши.

Веднаш по тоа започнаа да кружат трачеви дека Трамп поради опасните демонстрации се крие во бункерот под Белата куќа.

 

View this post on Instagram

 

@samuelljackson and @carvell_wallace in @esquire April, 2019.

A post shared by Samuel L Jackson (@samuelljackson) on

Многу познати личности го критикуваат Трамп, а меѓу нив се најде и актерот Семјуел Л. Џексон:

Прочитајте и...  Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

– Невозможно е дека тој сер*о се крие во подрум – започнал актерот.

– Дали нас ни е воведен полициски час? Значи објави војна на сите? Ова не е 1807 година. Мислам дека разни сра*а ќе се случат на улиците – додал тој.

Трамп овие денови на Твитер пишуваше пораки како што се: „Сила, „Ред и мир“ и тоа во време на најголемите демонстрации ширум Америка за да ги смири демонстранитите, но ситуацијата е се полоша.

Прочитај повеќе

Северина во мини фустан ја „заскокотка“ фантазијата на фановите! (ФОТО)

Слободен Печат

Песната која беше најголемиот летен хит на Европа! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Слободен Печат

Овие 5 раси на кучиња го имаат најубавото влакно! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Контроверзна и незаборавна, имала страшно детство, стотина љубовници, а од скршеното срце никогаш не се опоравила

Слободен печат

Често настинувате, уморни сте, анксиозни? Можеби ви фалат овие витамини

Слободен печат

Стил на неделата: Илина Арсова, планинарка, алпинистка и ликовна уметница

Ј.К.Д

Кој е всушност принцот Филип? Од тешко детство, бројни скандали до влез во 100-та година од животот

Слободен печат

Ипанема, eдна од најсекси плажите на светот

Слободен печат

Сонувавте дека се бакнувате? Во зависност од сонот еве што може да значи

Слободен печат