Сега е официјално: Педри потпиша нов договор, клаузулата изнесува неверојатни милијарда евра

Барселона заврши голема работа со потписот со Педри/ фото: EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Шпанскиот репрезентативец Педри денеска и официјално потпиша нов договор со каталонскиот тим. Во новиот договор е вметната и откупна клаузула која изнесува неверојатни милијарда евра.

Суперталентиранот шпански фудбалер (18) веќе сега стана еден од најважните играчи на Барселона и се очекува да биде предводник на каталонскиот тим во наредната деценија.

Поради тоа, управата на Барселона побрза да потпише нов договор со Педри, а со вметнувањето на клаузулата од милијарда евра, клубот им упати јасна порака на заинтересираните екипи, дека не размислува за продажба на талентираниот фудбалер.

Сега откако ги заврши работите околу потписот со Педри, управата се фокусира на потпишување на нови договори со уште двајца екстра талентирани фудбалери, Ансу Фати и Гави кои заедно со Педри треба да бидат главните ѕвезди на Барселона во наредната деценија.

Видео на денот