Сефте за Работник на турнирот во Добој – Слободен печат
РакометСпорт

Сефте за Работник на турнирот во Добој

на ТВ турнирот на шампионите, Еурофарм Работник во второто коло го совлада домаќинот Слога.

Екипата на Еурофарм Работник ја оствари првата победа на ТВ турнирот на шампионите во Добој, откако во рамките на второто коло со 26:24 го победи домаќинот Слога.

Во првото полувреме подобра игра прикажаа домаќините и на одмор заминаа со 13:11. Во второто полувреме, играта на битолчани беше далеку подобра и предводени од голманот Благојче Трајкоски успеаја да направат пресврт и да дојдат до победата.

Најпрецизни со по пет постигнати голови беа Кузмановски  и Радовиќ, додека на голот брилјираше Трајковски кој имаше дури 21 одбранаа.
Работник во првото коло одигра нерешено 24:24 со Луцерн, утре е слободен, а во наредното 3. коло ќе се сретне со Пекинг Универзитет.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.