Сефте за Работник на турнирот во Добој - Слободен печат

Сефте за Работник на турнирот во Добој

Екипата на Еурофарм Работник ја оствари првата победа на ТВ турнирот на шампионите во Добој, откако во рамките на второто коло со 26:24 го победи домаќинот Слога.

Во првото полувреме подобра игра прикажаа домаќините и на одмор заминаа со 13:11. Во второто полувреме, играта на битолчани беше далеку подобра и предводени од голманот Благојче Трајкоски успеаја да направат пресврт и да дојдат до победата.

Најпрецизни со по пет постигнати голови беа Кузмановски  и Радовиќ, додека на голот брилјираше Трајковски кој имаше дури 21 одбранаа.
Работник во првото коло одигра нерешено 24:24 со Луцерн, утре е слободен, а во наредното 3. коло ќе се сретне со Пекинг Универзитет.

Прочитајте и...  Сон му донесе триумф на Тотенхем и се запиша во историјата на Премиер лигата (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − 6 =

Прочитај повеќе

Лацио е сериозен конкурент за титулата, со пресврт го совлада Интер (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакерот поради кој е казнет Сити се наоѓа во притвор и му се заканува долга затворска казна

Слободен печат

Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Слободен печат

„Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Слободен печат

Покер на „топчиите“ за прекин на серијата без победа (ВИДЕО)

Слободен печат

Како Вардар да го избегне ПСЖ во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат