Се снимаше како јаде од најлутите пиперчиња, па зажали (ВИДЕО)

Мексиканскиот Јутубер – Хуго Лара Ариас ја загуби кладбата па мораше да изеде две лути пиперки, а на крајот заврши во болница.

Снимката покажува како тој јаде две хабанеро пиперчиња, кои се сметаат за едни од најлутите во светот, а веднаш потоа започнал да кашла и да се гуши, а лицето му се вцрвенило.

принтскрин

Девојките кои беа со него прво му се смееа, но кога сфатија дека навистина не му е добро, веднаш повикаа итна помош.

Хуго завршил во болница, но неговата сестра Јасмин наскоро објавила дека му е подобро и дека е во стабилна состојба.

За утеха, несреќниот Хуго со ова видео освои повеќе од 680 илјади прегледи на Јутуб.

Прочитајте и...  Хороскопски знак кој на неверојатно лесен начин знае да ви го уништи расположението!

Прочитај повеќе

Хороскопски знак кој на неверојатно лесен начин знае да ви го уништи расположението!

Слободен Печат

Најзгодната девојка од Инстаграм за ова лето: Запознајте ја скопјанката Оле! (ФОТО)

Васко Спасоски

10 спални, фонтана, куќа за гости, 12 бањи: Џеј Ло и нејзиниот вереник купија луксузен имот од 40 милиони долари

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ се сонча во Црна Гора: Пејачката на лежалка во танга-бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат

Ќе ве разнежни: Погледнете што се случува во домот на Цеца Ражнатовиќ (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зарем е можно ваква трансформација? Погледнете како изгледала пред 10 години една од најзгодните пејачки во моментов на Балканот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Северина објави: Позитивна сум на коронавирусот

Слободен печат

Криси Тајген и Џон Леџенд по третпат родители: Познатиот пар ги сподели среќните вести на необичен начин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ламбе Албаковски за првпат го покажа и вториот наследник, синот Димитриј! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат

Сања Барби: Јас сум на врвот, десет празни места, па Елена Велевска и Сузана Гавазова! (ФОТО)

Васко Спасоски