Се „шушка“: Џони Деп и неговата адвокатка Камила се заљубени

Џони Деп и адвокатката Камила Васкез, Фото: EPA-EFE/BRENDAN SMIALOWSKI / POOL

Холивудската парница на векот – меѓу Џони Деп и неговата поранешна сопруга Амбер Херд која целиот свет будно ја следи доби неочекуван херој, адвокатка Камила Васкез. Претставничката на Деп е ѕвезда на Интернет последните пет недели, а фановите на славниот актер ја обожаваат поради нејзиниот жесток настап на суд.

Фото: EPA-EFE/BRENDAN SMIALOWSKI / POOL

Камила Васкез „убива“ со прашања и во неколку наврати ја исфрли Амбер Херд од такт. Таа е остра, директна и фокусирана, а луѓето по социјалните мрежи пишуваат дека одамна не виделе дека некој толку многу се бори за својот клиент и за правда.

Неколкуте нежни прегратки со клиентот Деп, како и нејзината колумбиска убавина го привлекоа внимание. Како резултат на тоа, многумина почнаа да се сомневаат дека Деп и Васкез станале блиски и се вљубиле за време на судењето.

Фото: EPA-EFE/KEVIN LAMARQUE / POOL

„Немам коментар за тоа“, изјави Васкез на новинарите, додавајќи дека за случајот ќе зборува по пресудата.

Која е таа?

Камила Васкез е адвокат во „Браун Рудник“. Според нејзината биографија на нивната веб-страница, таа е соработник од округот Оринџ, Калифорнија, кој работи во нивната парнична и арбитражна група.

„Нејзината сегашна практика се фокусира на тужби за клевета од страна на тужителите, со дополнително искуство во договорни спорови, деловни деликти и тужби поврзани со вработување“, се вели во биографијата.

Камил е вешта во формулирањето на офазивни и одбранбени стратегии за судски спор за приватни клиенти, велат за неа. Има искуство и во кризна комуникација. Пред да се приклучи на Браун Рудник, таа работела за национална компанија со седиште во Лос Анџелес.

Фото: EPA-EFE/BRENDAN SMIALOWSKI / POOL
Видео на денот