Се сеќавате ли на Ејден од „Сексот и градот“? Погледнете како изгледа овој шармантен актер во шестата деценија! (ФОТО)

Од почетокот на снимањето на една од најпопуларните серии на сите времиња „Сексот и градот“ поминаа 22 години, а главните актери за време на емитувањето беа на врвот на својата слава и убавина, беа во најдобрите години. Денес сите тие имаат преку 50 години и повеќето не ги поштеди времето, но еден од актерите остарел токму онака како што старее и виното, па сега изгледа подобро од било кога.

View this post on Instagram

John Joseph Corbett; Better known as John Corbett. Born in Wheeling, Virginia, U.S. on May 9, 1961. American actor and singer. Best knowing for playing on "Northern Exposure"; "Sex and the City"; "Sex and the City 2"; "Raising Helen"; "Raise Your Voice"; "Street Kings"; "Ramona and Beezus"; "My Big Fat Greek Wedding"; "My Big Fat Greek Wedding 2"; "The Boy Next Door"; "Sex&Drugs&Rock&Roll" etc. I have released a full-length, self-titled country music album co-produced in Nashville, TN, on April 6, 2006, and went on tour that year to promote the album, opening for ZZ Top, Lisa Marie Presley and Charlie Daniels. I also LOVE ROCK 'N' ROLL, and food. 🤘🏼 So yeah, that's me, kinda. Needs more friends & mains. 🙃 #openrp #singlerp #actorrp #singerrp

A post shared by John Corbett (@itsjohncorbett) on

Станува збор за Ејден, згодниот, добар и шармантен избраник на Кери, за кого многу дами навиваа и се надеваа дека ќе биде конечниот избор на колумнистката. Ликот на Ејден беше игран од страна на Џон Корбет, кој веќе бил успешен актер, но оваа улога му донела светска слава и прва номинација за Златен глобус и Еми, па на некој начин ја одбележала неговата кариера.

Корбет денес има 59 години, седа коса и неколку килограми плус во однос на претходните две децении, но ништо од ова не му го намалува шармот. Токму спротивното, неговите обожавателки тврдат дека е уште позгоден и попривлечен во овие зрели години. Можеби во серијата како Ејден немаше многу среќа со Кери, но овој актер во приватниот живот живее љубовна бајка со својата колешка Бо Дерек. Парот се запознал на состанок на слепо пред 18 години, а живее заедно на ранч во Калифорнија и води мирен живот подалеку од светлата на Холивуд.

https://www.instagram.com/p/CAI8Z0GnRg4/

Прочитајте и...  Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат

Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски

Обидете се да ослабете со „Војничка диета“

Слободен печат