Се фотографираше на гинеколог „Не заборавајте на тоа иако на светот му се ближи крајот“ (ФОТО)

Криси Тиген на својот Инстаграм профил објави фотографија од гинеколошка ординација. Под фотографијата таа ги потсети жените за важноста од редовните прегледи.

„Не заборавајте редовно да го правите ПАП тестот и прегледот на вашите гради, иако на светот му се ближи крајот“, напиша манекенката под фотографијата на која позира во хартиената прекривка, а на лицето ставила заштитна маска.

инстаграм

Објавата собра повеќе од 850 илјади лајкови, а фановите се воодушевени од тоа што Криси се труди да ја пробуди свеста за важноста на женското здравје.

Манекенката неодамна ги отстрани и имплантите од градите, бидејќи како што вели, подолго време имала потешкотии со нив, дури и при спиењето.

Прочитајте и...  Едно од најскандалозните интервјуа во Холивуд: Вил Смит и Џејда Пикет Смит јавно разговараа за неверството! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат

„Смета дека парите може подобро да се потрошат“ – Принцот Вилијам не дозволува семејството финансиски да му помага на Хари!

Слободен печат

Најуникатниот рибен ресторан на светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Танди Њутн го прокоментира односот со Ток Круз: Беше доминантен и се плашев од него на снимањата

Слободен печат

Домаќински муабети: Трикови кои мора да ги знае секоја домаќинка – Како правилно да ја солиме храната?

Слободен печат