Tag : женско

Еспресо Секс

5 работи кои мажите ги забележуваат и навистина уживаат во нив за време на сексот

Слободен печат
Следуваат 5-те нешта што тој ги забележува, но и што навистина му се важни за време на сексот. 1. Иницијатива За мажите ништо не е...
Вести Економија

Проект WE MAKE: Потребно е јакнење и унапредување на женското претпримништво

МИА Агенција
Јакнење и поттикнување на конкурентноста на женското претприемништво, сузбивање на стереотипите дека жената треба да е заштитена и да не презема ризици, поттикнување таа да...
Вести Економија

Коскаров на самитот „Форбс под 30“ во Тел Авив

Слободен печат
Со традиционално отворање на берзата во Тел Авив започна годинешниот „Форбс под 30“ самит посветен на женското претприемништво. Со над 300 гости учесници кои се...
Убавина

Совршено женско тело: Ова за мажите е најзгодната жена

Слободен печат
Ако ги прашате мажите и жените како изгледа совршената жена, ќе добиете два различни одговори. Истото важи и за совршениот маж.   Британската куќа Bluebella,...