• гинеколог

ФОТО+ВИДЕО | Редок случај во медицината: Бебе се роди во недопрена амнионска ќеса

Во шпанскиот град Винарос, во покраината Кастелон, со царски рез е родено девојче со сè уште недопрена амнионска ќеса. Овој неверојатен настан, еден од 80.000, кој се нарекува скриено породување, е кога бебето излегува од сè уште недопрено амнионско ќесе, кое обично пука кога ќе започнат контракциите, односно породувањето, пишува британски „Мирор“. За да помине …

ФОТО+ВИДЕО | Редок случај во медицината: Бебе се роди во недопрена амнионска ќеса Read More »