21.8 C
Скопје

Садик Кан реизбран за градоначалник на Лондон

Кан освои 55,2 проценти или 1,2 милиони гласови, додека конзервативниот кандидат Шон Бејли доби 44,8 проценти од гласовите.

Лабуристичкиот пратеник Садик Кан е реизбран за градоначалник на Лондон.

Кан освои 55,2 проценти или 1,2 милиони гласови, додека конзервативниот кандидат Шон Бејли доби 44,8 проценти од гласовите.

Ова ќе биде втор мандат на Кан како градоначалник на Лондон.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар