САД: Во пукање во супермаркет повредени најмалку три лица

Најмалку три лица се повредени денеска во пукотница во супермаркетот „Волмарт“ во источен Арканзас, соопшти полицијата.

Инцидентот се случил во Форест Сити, 135 километри источно од Литл Рок, изјави локалниот портпарол на полицијата.

Засега не е познато колку се сериозни повредите на ранетите, ниту дали напаѓачот е уапсен.

Прочитајте и...  Скајп со рекордни 40 милиони корисници за време на пандемијата

Прочитај повеќе

Државниот архив одбележува 69 години од формирањето

Слободен печат

Забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин Стража

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Никола Димитров: Се гледа од каде ни доаѓа помошта!

Слободен печат

Руско МНР: Пристапувањето на Северна Македонија во НАТО се совпадна со денот на бомбардирањето на поранешна Југославија

Слободен печат

Родилка од Куманово позитивна на коронавирус, бебето останува на ГАК, таа оди на Инфективна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нагло слабеење на инфлацијата во Еврозоната

Слободен печат

Израелците наместо ракети произведуваат респиратори

Слободен печат

Во Лондон од коронавирус почина 13-годишно дете

Слободен печат

Гутереш: Сите земји треба да ги следат препораките на СЗО за да го ограничат ширењето на вирусот

Слободен печат

Уште една 100-годишна жена се опорави од коронавирусот – добра вест дојде од Холандија

Слободен печат

МАЈКИТЕ ВО САМОИЗОЛАЦИЈА НЕ МОЖАТ ДА РАБОТАТ ОД СВОИТЕ ДЕЦА: Овие се проблемите со кои се соочуваат дома заради коронавирусот

Слободен печат