Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во љубовните води, но сѐ уште го немаат пронајдено партнерот кој им одговара.

Токму, хороскопскиот знак ви открива зошто сѐ уште сте сингл. Откријте и потрудете се повеќе да го подобрите тој аспект на вашата личност. Шансите за да започнете врска, поради влијанието на ѕвездите, се зголемени во втората половина од месец август. Не седете со скрстени раце, впуштете се во потрага.

Овен

Исплашени сте да не ви стане здодевно. Здодевна љубов? Верувајте дека нема да ви стане здодевно.

Бик

Го занемарувате вашето срце. Започнете да го слушате дека е осамено.

Прочитајте и...  Сузана Турунџиева: Кога може Атиџе, можам и јас!

Близнаци

Секогаш поставувате ѕидови околу вас. Пробајте да турнете барем еден.

Рак

Мислите дека не сте подготвени. Пробајте, па ќе видите дека грешите.

Лав

Вашиот интензитет може да биде застрашувачки. Со мало смирување се ќе биде во ред.

Девица

Секогаш се ставате себеси на последно место. Престанете да го правите тоа.

Вага

Се плашите од посветеност. А знаете ли колку е убаво кога ќе му се посветите на некого, а за возврат ќе го добиете истото.

Скорпија

Се опседнувате со мали нешта. Не гледајте на ситници, размислувајте малку поотворено.

Стрелец

Се двоумите за сите одлуки. Нема двоумење повеќе, тгнете во акција!

Јарец

Вие сте исклучително реални. Реалноста и љубовта не се најдобри пријателки. Спријателете се со љубовта.

Прочитајте и...  Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Водолија

Се изолирате себеси. Тоа носи тага и песимизам. Влезете малку меѓу луѓето.

Риби

Можете да бидете преголеми идеалисти. А тоа не носи ништо добро. Пробајте малку да се промените.

Прочитај повеќе

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат