Руски обложувалници заработуваат од коронавирусот: Се обложуваат кога ќе снема квасец и тоалетна хартија

Светскиот бизнис со обложувањето е една од индустриите вредна стотици милијарди долари, на која пандемијата на коронавирусот многу и наштети. Со оглед на тоа што скоро сите спортски настани се откажани, облжувалниците практично немаат извори на приход.

Две руски онлајн обложувалници заклучиле дека загубите можат да ги надоместат со обложување на коронавирусот.

Затоа во својата понуда ставиле обложување на веројатноста за пронаоѓање вакцина и на погодување на датум кога цела Москва ќе биде ставена во карантин, а можете да се обложите кога во Русија ќе снема тоалет хартија, квасец и брашно, пишува Moscow times.

Прочитајте и...  Помпео: Вашингтон е согласен да го продолжи Договорот СТАРТ со Русија

Поврзани вести

Некогаш ги масираше стапалата на славната богаташка, а денес е една од највлијателните жени во светот и заработува милиони

Слободен печат

ВИДЕО: На вештачки остров во Дубаи отворена најголемата фонтана во светот: Две Гинисови атракции на вода во ист емират

Слободен печат

ФОТО: Лени Кравиц дизајнира пијано од 500.000 американски долари

Слободен Печат

Што прават членовите на кралското семејство кога немаат никакви обврски?

Слободен печат

Хорор филмови по вистински случувања: Инспирација за најстрашните филмови низ историјата

Слободен Печат

ФОТО: Некогаш еден од најмоќните луѓе во Холивуд, сега затвореник кој пропаѓа – Прва слика на Бил Козби од затворот

Слободен печат

Остави Коментар