2 C
Скопје

Руски лекар препорачува евтина ИМУНО БОМБА што можете да си ја приготвите сами

Пандемијата на коронавирус несомнено го промени нормалниот тек на нашите животи. Веќе речиси заборавивме како функциониравме без постојана употреба на средства за дизинфекција или заштитни маски.

unsplash

Факт е дека нашите животи никогаш повеќе нема да бидат исти, и откако ќе заврши пандемијата. Сепак, покрај коронавирусот постојат и други сериозни болести кои мора да се третираат и лечат…

Денес, подобро од кога било ја сфаќаме добро познатата изрека „Подобро да спречиме, отколку да лечиме“, затоа мора радикално да го смениме начинот на живот и исхраната. Ако одбранбениот систем на вашиот организам е силен, сигурно ќе ве заштити од вируси, бактерии, рак и многу други болести.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Познатиот руски онколог Волф Ласкин објаснува дека природните лековити рецепти се најдобри природни имуномодулатори и онкопротектори. Ласкин вели дека ќе ви помогнат да го зајакнете имунитетот и воедно да направите „штит“ против заразните и онколошки болести.

Прочитајте и...  Д-р Драган Даниловски: Мудро е сите патници што се враќаат од земји со јужноафриканскиот сој, да се тестираат пред влез во Македонија
Instagram
Instagram

Ласкин тврди дека ренот е растение број еден за имунитетниот систем. Ренот е моќен „сојузник“ во превенција и третман на многу болести, вклучувајќи го и ракот. Секојдневните инхалации на рен, се многу ефикасни за нашите бели дробови.

Instagram
Instagram

Рецептот е едноставен. Изрендајте го коренот што е можно поситно и вдишувајте неколку минути, додека не почнат да ви солзат очите.

Instagram
Instagram

Можете да си приготвите и чај од рен за посилен имунитет. Изрендајте два корени од рен во два литра вода и варете на тивок оган околу пет минути. Почекајте да се олади, а потоа додадете мед. Пијте 1/3 шолја од чајот двапати на ден.

Чувајте се.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар