Румениге: Не верувам дека ќе има трансфери од 100 милиони евра!

Директорот на Баерн Минхен тврди дека кризата поради пандемијата на коронавирус ќе влијае и на фудбалскиот трансфер пазар.

Карл-Хајнц Румениге се сомнева дека ова лето ќе има трансфери од 100 милиони евра или повеќе.

Не верувам дека во следниот преоден рок дека некој клуб во Германија или Европа ќе плати 100 милиони евра за нов играч – рече Румениге.

Исто така зборуваше и за шпекулрациите за формирање на т.н. Суперлига, натпреварување во кое би учествувале најбогатите, најголемите европски фудбалски клубови.

Во Германија и Англија не постои интерес за Суперлига, нема ништо да направиме. Учеството во Лигата на шампионите овозможува да заработите повеќе и имате одлични приходи – додаде Румениге.

Прочитајте и...  Повторно проблеми кај противниците на Вардар во ЛШ, во Пик Сегед нов седми играч позитивен на коронавирус

Прочитај повеќе

Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

Слободен печат

Сензација на „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ со „полесен“ пат до финалето!

Слободен печат

Имаше шампионски амбиции во НБА лигата, но на крајот доби отказ!

Слободен печат

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат