100 милиони евра Archives - Слободен печат

Tag : 100 милиони евра

Вести Свет

Кокаин во вредност од над 100 милиони евра запленет во Италија

Слободен печат
Полицијата во Италија денеска запленила чист кокаин во вредност од над 100 милиони евра. Италијанските медиуми информираат дека дрогата била со потекло од Бразил, додека...
Спорт Фудбал

Дибала плус 100 милиони евра за Нејмар

Слободен печат
Како што информира „АС”, италијанскиот шампион е подготвен да му плати на Бразилецот 37 милиони евра, исто колку што добива во Франција. Калчолигашот има намера...
Спорт Фудбал

Дибала можете да го купите за 100 милиони евра

Коминовски Фидан
Јуве нема намера така лесно да се раздели со него, според „Калчомеркато”, италијанскиот шампион е подготвен да се раздели со својот фудбалер доколку се исплатени...
Вести Свет

Сопругот на актерката Селма Хајек ќе донира за обнова на Нотр Дам – Од сумата ќе ви се заврти во глава

МИА Агенција
Францускиот милијардер Франсоа-Анри Пино соопшти дека неговото семејство ќе даде 100 милиони евра помош за обнова на катедралата. – Мојот татко и јас одлучивме да...