Роднини се тепале во Огњанци за нерасчистени долгови

тепачка
Илустрација: Тепачка / Фото: МИА

Жител на скопското село Огњанци пријавил дека двајца роднини го нападнале во неговиот дом, соопшти МВР.

„На 22.11.2021 во 19.15 часот во СВР Скопје, Б.Р.(36) од с.Огњанци, скопско, пријавил дека во неговата куќа бил физички го нападнат од неговите роднини Б.Т. и В.Т. поради нерасчистени должничко – доверителски односи“, се вели во соопштението од МВР.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Видео на денот