33.8 C
Скопје

РФМ ја прекина соработката со досегашниот селектор Брестовац

Официјално Ракометната федерација на Македонија и Данило Брестовац денеска взаемно се спогодија да ја прекинат соработката.

Брестовац ја водеше најдобрата македонска репрезентација месецов на Светското првенство во Египет каде што резултатите не се покажаа најдобри.

На Мундијалот од шест одиграни натпревари беше остварена само една победа и пет порази, поголем од нив со двоцифрена разлика, за на крајот да биде освоено според најавите 23 место од вкупно 32 репрезентации на СП.

Од РФМ додаваат уште дека Брестовац ја извршуваше оваа функција во период јуни 2019 до јануари 2021 година.

Мукаетов останува претседател на РФМ уште четири години

Поврзани вести

Рама: Се надевам дека нема да бараат да се наречете Западна Бугарија оти пак ќе треба да преговарате со Грците

Слободен печат

Фон дер Лајен: Унгарскиот анти-ЛГБТ закон е срамен и дискриминирачки

Слободен Печат

Неверојатна животна приказна на данска фудбалерка: Татко и бил убиен од талибанци, зборува девет јазици и кога не дава голови е хирург

Слободен печат

Димитров: Блокадата на Северна Македонија е проблем и на ЕУ

Слободен печат

Спасовски: Од понеделник започнуваме со повторно издавање на лични документи

Андреја Ристески

ВИДЕО: „Од нас за нас“ организира предавање за наставници и родители, против сексуално образование

Остави Коментар