1 C
Скопје

Tag : македонска ракометна репрезентација

Ракомет Слајдер Спорт

РФМ ја прекина соработката со досегашниот селектор Брестовац

Слободен печат
Официјално Ракометната федерација на Македонија и Данило Брестовац денеска взаемно се спогодија да ја прекинат соработката. Брестовац ја водеше најдобрата македонска репрезентација месецов на Светското...
Ракомет Спорт

Лазаров: На ова СП не се претставивме достоинствено, треба да се бориш до крај!

Слободен печат
Седум светски шампиони со македонската сениорска репрезентација, Кирил Лазаров кој е блиску до самиот крај на својата кариера како професионален ракометар полека ги споделува впечатоците...
Ракомет Спорт

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат
Ракометниот клуб Металург денеска официјално информира дека спогодбено се раздели со двајца интернационалци, Никола Потиќ и Маријан Мариќ. И двајцата ракометари беа надвор од квотата...
Спорт Фудбал

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат
Македонската ракометарка моментно ги брани боите на рускиот клуб ЦСКА Москва со кој има одлични резултати во Лигата на шампионте и е во трка за...
Ракомет Спорт

Томовски: Резултатот не е реален, ја казнија секоја наша грешка!

Слободен печат
И третиот пораз на Светското првенство во Египет, македонската репрезентација го претрпе со двоцифрена разлика. На стартот од главната фаза на Мундијалот, Словенија беше подобра...
Ракомет Спорт

Лазаров: Чиле е шансата, да губиш со 18-19 голови разлика, тоа не е добро за нас!

Слободен печат
Нашата сениорска репрезентација стартуваше со два убедливи порази на Светското првенство во Египет, од Шведска (32:20), а потоа и од домаќинот (38:19). Македонија в понеделник...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Лазаров како крило го запиша првиот гол на Мундијалите!

Слободен печат
Македонската репрезентација денеска од 20.30 часот ќе го игра првиот натпревар на Светското првенство во Египет против Шведска. Токму во таа африканска земја нашата селекција...
Ракомет Спорт

Прогноза на „Хандбал Планет“: Кое место ќе го освои Македонија на СП?

Слободен печат
Традиционално пред секое големо натпреварување, „Хандбал Планет“ ги објавува своите прогнози, околу тоа кои репрезентации се најголеми фаворити за трофејот. Во овој случај за Светското...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Грмеше Македонија, Македонија – како Шведска го преживеа Ниш!

Слободен печат
Македонија денеска од 20.30 часот во Каиро против Шведска ќе го игра првиот натпревар на Светското првенство во Египет. Првпат ќе играме против Швеѓаните на...
Ракомет Спорт

Египетскиот селектор, Парондо: Среќен сум поради Македонија, имам убави спомени!

Слободен печат
Роберто Парондо кој успеа со Вардар 1961 да ја освои Лигата на шампионите, моментно е селектор на репрезентацијата на Египет. Токму на Светското првенство кое...