Рангелова до Мицкоски: Сега можеме лично на дуел да се пресметаме

Мило ми е што излезе вака. Ќе им порачам само на оние сведоци што јавно сведочеа против мене, нека им служи на чест, изјави денес поранешната пратеничка од ВМРО-ДПМНЕ, Даниела Рангелова,  откако обвинителката Фатиме Фетаи го повлече обвинението против неа во случајот „Шамарите во Центар“.

– Сега ми е полесно, бидејќи сега можам полесно да возвратам на сите што ќе ме нападнат. Да не бев во овој обвинителен акт, ќе можев многу послободно да дејствувам изминатиот период, бидејќи бев обвинувана дека ќе се пазарам. Сега си ја докажав правдата и можам слободно вербално да се пресметам со тие што ме обвинуваа. Жал ми е што требаше четири години да се докажуваме, но со овие аргументи сега се покажува токму спротивното што го тврдеа Мицкоски и “компанијата” и сега можеме лично да се пресметаме на еден дуел, доколку цени дека треба да излезе со мене. Можеби не се чувствува за достоинствено дека треба да излегува со некој бивш функционер од партијата, но со оглед на моето партиско искуство би сакала очи в очи да се пресметаме, кој одработува за оваа власт, дали ние или тој – рече Рангелова.

Прочитајте и...  Нечисти работи околу системот за пречистување на водите

Поврзани вести

Градоначалникот на Прилеп со молба до младите: Oграничете ги секојдневните активности и контакти

Слободен печат

Анализа на „Вашингтон пост”: Трамп лаже над 50 пати во просек на ден, од 27 август кажал 22.247 лаги

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес конференција на премиерот Заев по состаноците со челниците на ЕУ

Слободен печат

Во Кочани сè помлади пациенти со потешки симптоми на ковид-19

Слободен печат

Директорот на ДЗС ја потпиша пограмата за стручно оспособување на пожарникари

Слободен печат

Административни згради како цел: Спречен терористички напад во Москва

Слободен печат

Остави Коментар