23 C
Скопје

РАМО ДО РАМО СО ЏЕКИ ЧЕН И ХАМИЛТОН: Ноле сними филм за веганската исхрана

Српскиот тенисер го сними краткиот филм „The Game Changers“ посветен на спортот и веганската исхрана.

Тој се најде во нова улога на извршен режисер и тоа заедно со Џејмс Камерон, Арнолд Шварценегер, Џеки Чен, Луис Хамилтон и Крис Пол.

„Овој филм е инспиративен за мене и лично и професионално. Горд сум што сум дел од него и не можам да ја дочекам премиерата во септември“, напиша Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Филмот ќе биде прикажан на 16 септември во над 1000 кино-сали низ целиот свет.

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Остави Коментар