6 C
Скопје

Tag : веганска исхрана

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Ново истражување: Веганите имаат дури 43% поголем ризик од кршливост на коските

Слободен Печат
Луѓето кои следат вегански или вегетаријански начин на исхрана имаат 43% поголем ризик од фрактури на коските во споредба со луѓето кои јадат месо, покажа...
Еспресо Здравје Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...