БЕЗ МАНА СО АНА - Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ) - Слободен печат

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Барови со Капини (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се запознавме со нашата омилена веган-девојка. Ана има 29 години, доаѓа од сончевата Гевгелија, веган е веќе неколку години и за кулинарството има и диплома, а од првиот момент кога ги здогледавме слатките рецепти кои таа сама ги подготвува, веднаш и го доделивме епитетот гастро-уметник!

Преку претходниот видео-рецепт имавме можност да научиме како да направиме уште еден неодоливо вкусен и здрав вегански чизкејк со јагоди и ф’стаци. Овој петок учиме како да направиме уште еден многу брз, лесен и вкусен десерт од само неколку состојки. Како и сите претходни рецепти кои ги научивме од Ана, и овој рецепт е вегански, и најважно од се, добар за вашето здравје! Доколку постите, ви препорачуваме да се насладите со овие барови од капини, за кои ќе добиете само позитивни критики! Не заборавајте да го користите хаштагот #БезМана доколку ги приготвите рецептите, и секако, не пропуштајте ја следната епизода на Без Мана со Ана, само на Слободна ТВ, секој петок во 10 часот!

Прочитајте и...  Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Прочитај повеќе

Мед и ореви за студените зимски денови и потоа

Слободен печат

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Слободен печат

Остави Коментар

13 + three =

Прочитај повеќе

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Модерни и грациозни – Најубавите капути на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш со пет Греми награди, ѕвездите му оддадоа почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат

Хороскоп за 27 јануари – Прочитајте каков ќе ви биде овој понеделник!

Слободен печат

Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

Слободен печат