БЕЗ МАНА СО АНА - Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф'стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ) - Слободен печат

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се запознавме со нашата омилена веган-девојка. Ана има 29 години, доаѓа од сончевата Гевгелија, веган е веќе неколку години и за кулинарството има и диплома, а од првиот момент кога ги здогледавме слатките рецепти кои таа сама ги подготвува, веднаш и го доделивме епитетот гастро-уметник!

Преку претходниот видео-рецепт имавме можност да научиме како да направиме супер вкусни вегански чизкејк торти со лимон и боровинки! Овој петок учиме како да направиме уште еден многу многу вкусен рецепт – станува збор за вегански чизкејк со јагоди и ф’стаци. Освен што е превкусен, овој чизкејк изгледа фантастично, воопшто не е комплициран за приготвување и најважно од се, не се пече! Доколку постите, ви препорачуваме да се насладите со овој рецепт, за кој ќе добиете само пофални критики! Не заборавајте да го користите хаштагот #БезМана доколку ги приготвите рецептите, и секако, не пропуштајте ја следната епизода на Без Мана со Ана, само на Слободна ТВ, секој петок во 10 часот!

Прочитајте и...  Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

 

Прочитај повеќе

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Слободен печат

Тајната за долговечноста на кралицата Елизабета: Поради ова е витална и во 93-та година!

Слободен печат

Томас Маркл: Одлуката на Хари и Меган е збунувачка, ја повредија кралицата

Слободен печат

Парис Хилтон објави стари фотографии – Фановите дури сега не и веруваат дека не правела пластични операции

Слободен печат

Се смирија Бред Пит и Џенифер Анистон

Слободен печат

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

16 + 12 =

Прочитај повеќе

Модерни и грациозни – Најубавите капути на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш со пет Греми награди, ѕвездите му оддадоа почит на Коби Брајант (ФОТО)

Слободен печат

Мешавина од билки која ќе ви помогне при проблеми со цисти

Слободен печат

Хороскоп за 27 јануари – Прочитајте каков ќе ви биде овој понеделник!

Слободен печат

Бијонсе на гала вечера се појавила во фустан под кој не се носат гаќички! (ФОТО)

Слободен печат

Покрај Брајант, меѓу загинатите е и најстарата ќерка Џиџи

Слободен печат