6 C
Скопје

Tag : чизкејк

Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со неодолив чизкејк со прелив малини

СП.
Состојки: Основа: 300г брашно 150г маргарин 4-5 лажици шеќер 1 пециво 1 јајце 2 лажици вода Фил: 600 мл. млеко 2 пудинга од ванила 6...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат.
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Вегански Чизкејк Торти со Лимон и Боровинки (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Еспресо Храна

БЕЗ МАНА со АНА: Сиров Вегански Чизкејк со ЛИМОН (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат се...
Еспресо Храна

Чизкејк во чаша: Брз и лесен рецепт без матење и печење (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Чизкејкот, за многумина е омилениот летен десерт со лесна и вкусна текстура. Денеска, Ви претставуваме лесен за припремање, но подеднакво вкусен рецепт за чизкејк, за...
Еспресо Жена Магазин Храна

Извонредно богат и кремаст вкус – Чизкејк со лимон и прелив од бело чоколадо

Слободен печат
Колач со освежувачки кремаст вкус кој многу едноставно ќе го подготвите, а ќе му се допадне на целото ваше семејство. Потребни состојки за кората: 250...