8 C
Скопје

Tag : јагоди

Магазин Магазин слајдер Храна

Љубител сте на јагодите? Направете одличен милкшејк кој ќе ве разладува цело лето!

Слободен печат
Покрај тоа што јагодите се одлични за човековото здравје, овој неодолив милкшејк ќе ви донесе уживање и освежување во пеколните денови кои претстојат, па токму...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер занимација за ова попладне – Направете го ова овошно колаче со јагоди, крем и мека коричка – совршен десерт за вашето семејство!

Слободен печат
Вистинско летно освежување во вид на прекрасно колаче… Потребно ви е: За жолтата кора – 4 жолчки – 100 гр путер – 100 гр шеќер...
Магазин Магазин слајдер Храна

Чоколаден капучино колач со јагоди

Слободен печат
Состојки: 300 грама чоколада за готвење 6 јајца 100 грама кафеав шеќер 100 грама бел шеќер 25 грама капучино во прав со вкус на чоколада...
Забава Магазин

Ќе останете со отворена уста: Измијте ги јагодите со солена вода и погледнете што ќе се случи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пристигна сезоната на јагоди, омиленото овошје на многумина, но по овие фотографии, можеби ќе посакате да најдете нов фаворит помеѓу овошките. Имено, се верува дека...
Магазин Магазин слајдер Храна

ЛЕСЕН, СОЧЕН И ОСВЕЖУВАЧКИ: Мраморен колач со богат фил од ЈАГОДИ

Слободен печат
Овој колач е лесен, сочен и освежувачки, а покрај тоа се подготвува многу брзо и лесно, пробајте и уживајте во вкусот…   Состојки: 200 грама...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сезонско овошје: Јагодата има повеќе витамин Ц дури и од лимонот

Слободен печат
Сезоната на јаготки само што почна, а со тоа што уживате да ги јадете, истовремено без да бидете свесни за тоа, си го зајакнувате имунитетот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си сами коктел со рум и овошје за само 5 минути

Слободен печат
Состојки: Една чашка за ракија бел рум Еден блејзер „смирноф ајс“ 1 лажичка шеќер 1 чаша кисела вода сок од еден лимон 1 лажичка сируп...
Еспресо Слободна ТВ Храна

БЕЗ МАНА СО АНА – Вегански Чизкејк со Јагоди и Ф’стаци (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат.
Читателите на нашето печатено издание веќе имаат прочитано за Ана Аврамова. Во текот на минатата година, во неделниот магазин за здрав живот, за прв пат...
Еспресо Шоу биз

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Вера Мештеровиќ: Во лето се грејам со фен

Слободен печат
Приватниот живот на познатите личности е секогаш интересен за јавноста. Ги интересира што јадат, со кого легнуваат, со кого водат љубов, што прават додека се...
Еспресо Храна

Освежува и засладува: Превкусен десерт со јагоди за топлите денови (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Колач од 4 јајца. Брзо се подготвува и идеален е за овој период од годината. Се прави со 800 грама јагоди, а готов е за...