6 C
Скопје

Tag : колачиња

Магазин Магазин слајдер Храна

Три рецепти од Рената Трајчевска: Брависима!

Ј.К.Д
Рената Трајчевска е експертка по италијански јазик, дописничка е на италијанската државна агенција АНСА, за која работи веќе 20 години, и судски преведувач. Италијанските специјалитети,...
Магазин Магазин слајдер Храна

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат
Забавувајте се ова попладне во кујната и направете ги овие едноставни, а вкусни печени колачиња во чиј состав е и тиквата. Нивниот специфичен вкус, ќе...
Магазин Магазин слајдер Храна

За уште поубаво попладне – Направете си лимон колачиња

Слободен печат
Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 20 грама рендана кора од лимон 1 прашок за печиво...
Магазин Магазин слајдер Храна

Направете си ги денес – Брзи колачиња со мед и цимет

Слободен печат
Мала, но вкусна радост за целото семејство… Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 1 прашок за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нешто вкусно за целото семејство – Портокал колачиња

Слободен печат
Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 20 грама рендана кора од портокал 1 прашок за печиво...
Магазин Храна

Медени колачиња (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 140 грама несолен путер 200 грама брашно 70 грама кафеав шеќер 1 јајце 1 лажичка цимет 1 лажичка ѓумбир 1 лажичка мелено каранфилче 2...
Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Направивме весели велигденски колачиња со сликарот Далибор Крстeвски (РЕЦЕПТ)

Ј.К.Д
Академскиот сликар Далибор Крстевски, кој живее во Куманово, е мултиталентиран уметник кој се занимава и со моден дизајн и воопшто со рачна изработка, а очигледно...
Магазин Храна

Нека не ви биде здодевно – Направете ги овие едноставни колачиња со пиво (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Израдувајте ги домашните со ова мало слатко задоволство… Состојки: 5 кафени шолји – масло 3 кафени шолји – пиво 1 прашок за печиво брашно по...
Магазин Магазин слајдер

Натали Портман на урнебесен начин прикажа како животот ѝ се смени за време на пандемијата (ФОТО)

Слободен Печат
Пандемијата од коронавирусот која дефинитивно на многумина им го промени животот, а токму поради оваа болест многумина побараа спас во изолација за да не се...